Jak założyć firmę sprzątającą?

3Jeśli marzysz o pracy grupowej możesz wziąć pod uwagę możliwość założenia ekipy sprzątającej. Jest to doskonały sposób na zarobek dla osób lubiących sprzątanie i ceniących sobie porządek w każdym kącie.

Sprawa jest o tyle fajna, że zakładając taką ekipę sprzątającą możesz zaprosić do współpracy swoich znajomych i zgrać z nimi fajny team bądź też zostać szefem grupy sprzątającej i dobrać pracowników wśród osób, które mają doświadczenie w branży. Jeśli chodzi o formalności związane z założeniem grupy sprzątającej, to są one takie same jak w przypadku założenia każdej innej działalności gospodarczej. O czym należy dodatkowo pamiętać, zakładając grupę sprzątającą? Przede wszystkim o reklamie, która pozwoli zdobyć pierwszych klientów. Wybierając się na pierwsze zlecenia należy pamiętać o zaopatrzeniu w niezbędne środki czystości i sprzęt czyszczący, taki jak myjki ciśnieniowe czy odkurzacze piorące, które ułatwią nam sprzątanie. Będzie ono wówczas znacznie bardziej skuteczne i szybsze. A przecież oto w tym wszystkim chodzi. Chociaż ekipa sprzątająca kojarzy nam się przede wszystkim ze sprzątaniem, to jest to dość duże uproszczenie. Sprzątanie ekipy sprzątającej obejmuje przede wszystkim uporządkowanie podłóg, czyli przestrzeni ogólnej użytkowej, najczęściej są to powierzchnie lokali publicznych, takich jak centra handlowe. Często ekipy sprzątające zatrudniane są do uporządkowania przestrzeni po remontach oraz mycia okien, zwłaszcza, jeśli są to duże powierzchnie okienne. Najczęściej ekipy sprzątające można spotkać w galeriach handlowych bądź w biurowcach, czyli głównie powierzchniach użyteczności publicznej. Nieco rzadziej, choć także w domach prywatnych można znaleźć pracowników ekip sprzątających. Istnieje jeszcze jedna dziedzina, w której coraz częściej korzysta się z usług ekipy, a jest to pranie dywanów i tapicerek. Jest to niezwykle rozsądne rozwiązanie, gdyż ekipy sprzątające posiadają specjalistyczny sprzęt służący do prania tapicerek. Ceny tej usługi są przystępne, dlatego też warto cyklicznie zlecić taką pracę. Odnośnie środków czystości, to można się porozumieć, jednak najczęściej ekipa sprzątająca posiada własne środki czystości.

Korzystanie z usług ekipy sprzątającej jest szczególnie popularne wśród właścicieli dużych obiektów, którzy nie są w stanie samodzielnie utrzymać czystości w swoim obiekcie.

Reklamy